bursa özel okul,bursa kolej
|
Veli Girişi Öğrenci Girişi Bursluluk Başvuru
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
...
...
...
...
...
...

Bursa Akademik Koleji

|

Bursa Akademik Koleji

Bursa Akademik Koleji'nde, entelektüel gelişimin, öğrenme sevgisinin ve karakter gücünün tamamlayıcı ve eşit derecede temel eğitim hedefleri olduğuna inanıyoruz. Temel değerlerimize sıkı bir bağlılık ve titiz bir akademik programla, öğrencileri idealleri yolunda, amaç, başarı ve cömertlikle donatılmış bir yaşam sürmeye hazırlıyoruz.

Bursa Akademik Koleji felsefesi ve eğitim anlayışı

Bursa Akademik Koleji olarak misyonumuzu, eğitim felsefemiz ve uygulamamızla gerçekleştiriyoruz. Biz;

* Tüm seslere ve bakış açılarına değer verilen, çeşitlilik içeren, kapsayıcı bir öğrenim topluluğu oluşturmayı,

* Akademisyenleri, atletizm ve sanatı birleştiren dengeli bir eğitim deneyimi sağlamayı,

* Sorgulama, inisiyatif alma ve yansıtmanın ödüllerini vurgulayarak, öğrencilerimizi bağımsız düşünürler ve öğrenenler olmaya teşvik etmeyi,

* Doğal dünyanın takdirini ve her bireyin çevre yönetimi konusundaki sorumluluk duygusunu geliştirmeyi,

* Topluluğumuzun tüm üyelerini şefkatle, yurttaşlık bilinciyle ve adalet duygusu ile hareket etmelerini sağlamayı hedefliyoruz.

Bursa Akademik Koleji temel değerleri

Bursa Akademik Koleji, kuruluşundan bu yana, bir öğrencinin karakterini geliştirmenin entelektüel gelişim için eğitmek kadar önemli olduğuna kararlı bir şekilde inanmıştır. Değerler tarafından bilgilendirilen öğrenciler, akıllarını ve becerilerini üretken ve başkalarına hizmet için kullanmayı öğrenirler. Bursa Nilüfer Akademik Koleji, toplumumuzda, hepimizin doğru kararlar vermesini ve ilkeli yaşamlar yaşamasını sağlayan etik ve ahlaki kılavuzlar olarak aşağıdaki altı temel değeri belirlemiştir:

Adalet,

Cesaret,

Birlik ve beraberlik,

Tevazu,

Sabır,

Saygı duymak.

Çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık

Bursa Akademik Koleji'nin amacı öğrencileri amaç, başarı ve cömertlik içeren yaşamlara hazırlamaktır. Farklı geçmişlere ve farklı bakış açılarına sahip tüm bireylere anlayışla yaklaşma, takdir etme ve saygıyla ilişki kurma becerilerini öğrencilerimize kazandırma taahhüdümüz, bu misyona ulaşmak için esastır.

Bursa Akademik Koleji'nde birbirine bağlı ve kapsayıcı bir topluluğuz. Birbirimizden öğreniyoruz ve topluluğumuzun birçok farklı ses ve bakış açısının varlığıyla entelektüel olarak zenginleştiğine ve ahlaki olarak güçlendiğine inanıyoruz.

Okulumuzda farklılıkları kabul ederken, onlardan öğrenirken ve kutlarken, aynı zamanda Bursa Nilüfer Akademik Koleji topluluğunun temelini oluşturan ilkeleri, temel değerlerimizi, karşılıklı desteğe olan bağlılığımızı ve ortak yarara ortak bir odaklanma ilkesini desteklemek için birlikte çalışırız. Bursa Akademik Koleji'ndeki herkesin bütün bireylere dürüstlük ve saygı göstermesini ve bir bütün olarak diğerlerinin ve toplumun çıkarları doğrultusunda hareket etmesini bekliyoruz.

Bursa Akademik Koleji olarak bu inançlarla uyumlu olacak şekilde, aşağıdakileri taahhüt ediyoruz:

* Her bireye saygı duyulan, değer verilen ve aynı saygıyı başkalarına da gösteren bir okul olmak.

* Çeşitli geçmişlerden seçkin fakülte, personel ve yöneticileri işe almak ve elde tutmak.

* Çeşitli geçmişlerden yetenekli öğrencileri kaydetmek ve fırsat eşitliği sağlamak, tüm öğrencilerin Bursa Akademik Koleji'nde öğrenmesini, büyümesini ve başarılı olmasını sağlamak.

* Özellikle geçmişleri, sesleri veya bakış açıları bizimkinden farklı olanlarla bağlantı kurmak ve onları anlamak için çalışarak bireysel gelişimimizi ilerletmek.

* Toplumumuzda ve dünyada adalet arayışında cesur olmak.

Bursa Akademik Koleji yukarıda ifade edilen temel eğitim felsefesi, donanımlı eğitim kampüsü, nitelikli öğretmenleri ve benzersiz eğitim programları ile çocuklarımızın geleceklerinin şekillenmesi ve ülkemize faydalı birer birey olarak yetiştirilmelerini hedeflemektedir. Okulumuz ve eğitim sistemimizle ilgili bilgi almak için iletişim numaramız ve WhatsApp bilgi hattımızdan bizlerle iletişim kurabilirsiniz.

Şunlara da Göz Atın

Bursa Özel Okulları

Bursa Liseleri

Bursa Anaokulları

Bursa Kreşleri

Bursa Akademik Koleji

Diğer Yazılar

...
...
bursa özel okul,bursa kolej

Bizi Güçlü Kılanlar Partnerlerimiz

bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
  • © 2022 Akademik Koleji Danışmanlık ve Eğitim Öğretim Hizmetleri
  • bursa özel okul,bursa kolej