bursa özel okul,bursa kolej
|
Veli Girişi
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej

Bursa Kreş

|

Bursa'da Bulunan Kreşler ve Fiyatları

Bursa'da bulunan kreşler 0-5 yaş arası çocuklar için hem tam hem de yarı zamanlı bakım sunmaktadır. Çoğu kreş, resmî tatiller dışında tüm yıl boyunca açıktır. Bursa Akademik Koleji Özel Kreşi hem yarı zamanlı hem tam zamanlı programları ile ailelerimiz için çocuklarını güvenle bırakabilecekleri donanımlı bir kreş konumundadır.

Bursa'da bulunan kreşlerin açılış ve kapanış saatleri değişebilir, ancak hem çalışan hem de çalışmayan ebeveynlerin ihtiyaçlarını karşılamak için farklı saatleri içerir programları ve sınıfları vardır. Her kreşe giden çocuk sayısı değişecektir, ancak her zaman çocuklara uygun sayıda yetişkin olmalıdır. Bazı kreşler, talep üzerine 3 ve 4 yaşındakiler ve uygun 2 yaşındakiler için 2½ saatlik erken eğitim seansları sunacaktır.

Çocuğumun güvende olacağını nasıl bilebilirim?

Her şeyden önce çocuğunuzu en iyi siz tanırsınız. Çocuğunuz için uygun olacağını düşündüğünüz bir kreş bulabilmek adına yakın çevrenizde bulunan veya ulaşımı kolay olan bölgelerdeki kreşleri gezerek yüz yüze görüşmeler yapmalısınız.

Kreşlerin kaydı ve denetimi Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yapılır. Bu, personelin çocuklara bakmaya uygun olduğundan emin olmak için kontrollerin yapıldığı anlamına gelir. Kreşteki personelin en az yarısı çocuklarla çalışmak için eğitilmiş olmalıdır. Bursa Akademik Koleji Özel Kreşi çalışanları pedagojik formasyon sahibi olup 0-5 yaş gurubunda bulunan çocuklarımızla harika iletişim becerilerine sahiptir.

Bursa Akademik Koleji Özel Kreşi olarak ailelerimizin ekonomik durumları göz önünde bulundurularak %30'a varan burs imkânı sunmaktadır. Birkaç kreş, ücretsiz erken eğitim seansları sunan okul kreşine yerinde bakım hizmeti sundukları için erken eğitim sağlamak için yeterli olmayabilir.

Resmî kurumlarca binanın güvenli ve çocuklar için uygun olduğundan emin olmak için kreş binalarında bir kontrol yapılır. Denetlemeler kayıt altına alındıktan sonra, kreşin güvenli ve uygun bir hizmet sunmaya devam ettiğinden emin olmak için düzenli denetimler yapılır. Değerlendirmek üzere gittiğiniz kreşlerin tescil ve muayene belgesini görmek isteyebilirsiniz.

Bursa'da bulunan her kreşte çocuklarla çalışacak belirli sayıda personel olmalıdır. Mevzuat gereği 3 ila 5 yaş arası her sekiz çocuk için bir personel, 2 ila 3 yaş arası her dört çocuk için bir personel ve 2 yaşından küçük her üç çocuk için bir personel bulması gerekmektedir.

Kreş faaliyetleri ve kreş seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

Bursa Akademik Koleji Özel Kreşinde çocuğunuz, sosyal ve eğitsel gelişimini artıracak planlı öğrenme ve oyun etkinliklerine katılabilecektir. Eğitimli personel, çocukların kendilerini güvende hissedecekleri teşvik edici bir ortam sağlar. Genellikle sanat, el sanatları, kum ve su oyunları, müzik, kitap okuma ve hikayeler gibi çeşitli etkinlikler sunulur. Çocuğunuz bu süreçte diğer çocuklarla sosyalleşmeye ve arkadaşlıklar geliştirmeye teşvik edilecektir.

Kreş Ziyaretlerinde dikkate alınması gereken önemli noktalar:

Çocuklar sakin, güvende ve mutlu mu?

Personel çocukları dinliyor ve dikkatlice cevaplıyor mu?

Personel güler yüzlü ve işlerinden gurur duyuyor mu?

Personel, çocukların yaptıklarına katılıyor mu?

Çocukların kullanması için bol miktarda temiz oyuncak ve ekipman var mı?

Oyun etkinlikleri çocuk tarafından yönetiliyor mu?

Faaliyetler çocukların yaşlarını, kültürel geçmişlerini ve özel ihtiyaçlarını dikkate alıyor mu?

Tesisler temiz, bakımlı ve çocuklar için güvenli mi?

Çocukların öğrenmesine ve oynamasına yardımcı olacak çok sayıda eğlenceli aktivite var mı?

Hizmetler ve politikalar hakkında herhangi bir bilgi verildi mi, örn. yangın tatbikatları, tıbbi acil durumlar?

Yukarıda ifade edilen konular ve daha fazlası için Bursa Akademik Koleji Özel Kreşine yapacağınız ziyaret ve görüşmede detaylı bilgi verilecektir.

Şunlara da Göz Atın

Bursa Özel Okulları

Bursa Liseleri

Bursa Anaokulları

Bursa'da Bulunan Kreşler ve Fiyatları

Diğer Yazılar

bursa özel okul,bursa kolej

Bizi Güçlü Kılanlar Partnerlerimiz

bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
  • © 2022 Akademik Koleji Danışmanlık ve Eğitim Öğretim Hizmetleri
  • bursa özel okul,bursa kolej