bursa özel okul,bursa kolej
|
Veli Girişi
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej

Bursa Anaokulları

|

Bursa Anaokulları

"Ama benim çocuğum çok küçük!" Evet, hala küçük, çocuklar, ancak Bursa'da yüksek kaliteli en iyi anaokulları, genç akademisyenleri gelecekteki akademik, duygusal ve sosyal başarıya hazırlamak için çalışmaktadır.

Bursa Nilüfer Akademik Koleji anaokulları, çocuğunuzun ilkokulda başarılı olmasına yardımcı olacak hem sosyal hem de akademik olarak öğrenme için bir temel sağlar.

Anaokulları gelişim için bir fırsattır

Birçok çocuk için okul öncesi, öğretmenler ve çocuk gruplarıyla yapılandırılmış bir ortamda ilk deneyimleridir. Bu, paylaşmayı öğrenmek, yönergeleri takip etmek ve ilkokulda gerçekleşecek öğrenmenin temelini başlatmak için bir fırsattır. Bursa en iyi anaokulları okul öncesi eğitim için yeni öğrencilerini beklemektedir.

Anaokulları sosyal ve duygusal gelişimi destekler

Öğrenmek için, küçük bir çocuğun bir öğretmen veya bakıcı ile ilgilenildiğini ve güvende olduğunu hissetmesi gerekir. 3 yaşında bir çocuk, ebeveynlerinden uzakta zaman geçirebilir ve aile dışındaki yetişkinlerle güvene dayalı ilişkiler kurabilir. Yüksek kaliteli Bursa Akademik Koleji anaokulları programları, çocuklar, öğretmenler ve ebeveynler arasındaki sıcak ilişkileri besler. Ve öğretmenler, bakımları altındaki her çocukla yakın bir kişisel bağlantı kurar.

Çocuklar, ev ve okul arasında bakımda tutarlılık olduğunda gelişirler. Yüksek kaliteli Bursa Nilüfer Akademik Koleji anaokullarında öğretmenler, ebeveynleri çocukları üzerinde uzman olarak değerlendirir. Ebeveynler, çocuklarının faaliyetleri hakkında günlük raporlar alır ve personel ile daha derinlemesine konferanslar için düzenli toplantılar planlanır. Öğretmenler, ebeveynlerin çocuk yetiştirme hedeflerini ve değerlerini anlamaya ve saygı duymaya çalışır.

Küçük çocuklar sosyal becerileri ve duygusal öz kontrolü ';gerçek zamanlı'; olarak öğrenirler. Üç ve 4 yaşındakiler deneyimleriyle öğrenirler ve iyi öğretmenler, çocukların hayal kırıklıklarını veya öfkelerini yönetmeyi öğrenmelerine yardımcı olabilecekleri 'öğretilebilir anlar' için zaman ayırır. Çocukların çatışmalarını onlar adına çözmek için otomatik olarak devreye girmezler; Bursa en iyi anaokulları çocukların kendi sorunlarını çözmelerine ne zaman izin verecekleri ve ne zaman müdahale edecekleri konusunda iyi bir sezgiye sahiptirler. Çocuğu utandırmadan, onu saldırgan veya incitici davranışının başka bir çocuk üzerindeki etkisini fark etmeye teşvik ederler.

Anaokullarında ortam, öyle görünmese de yapılandırılmıştır

Yüksek düzeyde yapılandırılmış bir ortam, küçük çocukların arkadaş edinmeyi ve başkalarıyla iyi oynamayı öğrenmelerine yardımcı olur. Bu, çok sayıda kuralın olduğu veya yetişkinlerin sürekli olarak çocukların etkinliklerini yönlendirdiği anlamına gelmez. Aksine, Bursa Nilüfer Akademik Koleji anaokulları sınıflarının yapısı çocuklar için büyük ölçüde görünmezdir. Sınıf alanı, sosyal etkileşimi teşvik etmek ve tıkanıklığı ve çatışmaları en aza indirmek için düzenlenmiştir.

Çocuklar seçim yapmak ister

Çocukların çeşitli aktivite seçenekleri vardır; amaçsızca dolaşan bir çocuk, kendisini ilgilendiren birini seçmeye teşvik edilir. Bursa Akademik Koleji anaokullarında öğretmenler, diğer çocukların oyununa nasıl gireceğini anlayamayan bir çocuğa karşı tetiktedir ve ona gruba katılma yolları konusunda önerilerde bulunabilir.

Çocuklar kendilerine ve başkalarına bakmayı öğrenirler

Bursa Nilüfer Akademik Koleji anaokullarında çocukların yeterlilik ve öz değer duygusu, kendilerine bakmayı ve başkalarına yardım etmeyi öğrendikçe gelişir. Öğretmenler, küçük bir çocuğun ';gerçek iş'; yapma arzusuna, ona sınıfta yardım etme şansı sunarak, örneğin masayı atıştırma saatinde kurarak veya sınıf muhabbet kuşunu besleyerek hitap eder. Çocuklardan atıştırma saatinden önce ellerini yıkamaları, kişisel eşyalarını ';kubbelerinde'; tutmaları ve yeni bir aktiviteye geçmeden önce oyuncaklarını kaldırmaları beklenir.

Öğretmenler ayrıca bir çocuğu, kendisini diğer çocuklar için bir kaynak olarak görmeye teşvik eder. Örneğin, bir öğretmen, su dökmede daha yetkin bir çocuktan öğrenen bir çocuğa yardım etmesini isteyebilir. Ya da ';kıdemli'; bir okul öncesi öğrencisinden yeni gelen bir çocuğa kum oyuncaklarının nerede tutulduğunu göstermesini isteyebilir.

Bursa en iyi anaokullarında okul yılları boyunca, çocukların öğrenmelerinin çoğu akranlarıyla birlikte gerçekleşecektir. Yüksek kaliteli bir okul öncesi programında, çocuklara bir anaokulu sınıfında başarılı bir şekilde çalışmak için gereken davranışlar tanıtılır. Örneğin, ';çember zamanı'; gibi grup etkinlikleri sırasında çocuklar dikkatlerini öğretmene odaklamayı, diğerleri konuşurken dinlemeyi ve konuşma sırasını beklemeyi öğrenirler.

Anaokulları dil ve bilişsel becerileri teşvik eder

Bursa Akademik Koleji anaokulları çağındaki çocukların dil becerileri, ';dil açısından zengin'; bir ortamda beslenir. 3 ile 5 yaşları arasında bir çocuğun kelime hazinesi 900'den 2.500 kelimeye çıkar ve cümleleri daha uzun ve daha karmaşık hale gelir. Konuşma tarzında ve tartışmaya hâkim olmadan öğretmenler, bilim, sanat, atıştırma zamanı ve diğer etkinlikler sırasında düşündürücü sorular sorarak ve yeni kelimeler sunarak çocukların dil becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Çocuklar şarkı söylemek, en sevdikleri yüksek sesle okunan kitaplar hakkında konuşmak ve hikayeleri canlandırmak için birçok fırsata sahiptir.

Küçük bir çocuğun bilişsel becerileri, onu yakından gözlemlemeye, soru sormaya, fikirlerini test etmeye veya bir problemi çözmeye zorlayan çok çeşitli uygulamalı etkinliklere katılarak güçlendirilir. Ancak Bursa Nilüfer Akademik Koleji anaokulları öğretmenleri, okul öncesi çocukların kelimenin yetişkin anlamıyla mantıklı olmadığını anlarlar; bir bitkinin neyin büyüdüğüne veya insanların neden yaşlandığına dair açıklamaları sebep ve sonuç içermeyebilir. Örneğin, ';insanlar yaşlandıkları için yaşlanırlar.'; Ahşabın suda yüzdüğünü ve kayaların neden battığını açıklamak için akıllarından ziyade duyularına ve "büyülü düşüncelerine" güvenebilirler.

Anaokulu öğretmenleri bir çocuğun merakını besler

Bursa Akademik Koleji anaokulları öğretmenleri bu etkinlikler sırasında gözlemler, sorular sorar ve çocukların fikirlerini dinler, amaç ';doğru'; cevaplar değildir. Meraklarını ve öğrenme motivasyonlarını beslemek için öğretmenler, etkinlikler oluşturmak için çocukların ilgi alanlarını ve fikirlerini kullanır. Bir çocuğun açık hava oyun alanında bir salyangoz keşfetmesi gibi basit, tesadüfi bir olay bile heyecan verici bir öğrenme fırsatına dönüştürülebilir.

Okul öncesi çağındaki çocukların aktif hayal güçleri vardır ve hayal ürünü oyunlarla öğrenirler. Bursa Akademik Koleji anaokulları öğretmenleri, gerçeklik ve fantezi arasındaki çizginin küçük bir çocuk için genellikle net olmadığını bilir. Bazen bu, yatağın altındaki canavarların korkusuyla sonuçlanır. Ancak hayal gücü aynı zamanda öğrenmeyi de besler. Örneğin, bir grup çocuk hayali bir evcil hayvan mağazası oluşturduğunda, her çocuğa roller atayarak, evcil hayvan malzemelerinin kategorilerini ve bunların nasıl organize edileceğini anlarken, ürünleri etiketlemek için işaretler yaparken birçok sosyal ve bilişsel beceriyi uygulayacaklar; 'müşterilerinin' doğru şampuanı veya kedi oyuncağını seçmesine yardımcı olun ve mal için 'para' alın. Bursa en iyi anaokulları öğrencilerine bu deneyimi yaşatır.

Yüksek kaliteli Bursa en iyi anaokullarındaki hayali oyun alanı kostümler, aksesuarlar ve soba, lavabo ve dolap gibi çocuklara uygun ev eşyalarıyla dolu. Okul öncesi çağındaki çocukların tek başına oyundan bire bir oyuna, karmaşık grup oyununa doğru istikrarlı bir şekilde ilerlediği yer genellikle bu aktivite alanındadır.

Anaokulu etkinlikleri matematik öncesi ve okuryazarlık becerilerini artırır

Bursa Nilüfer Akademik Koleji anaokullarında küçük çocuklar, matematik öncesi ve okuryazarlık öncesi becerilere artan bir ilgi gösterirler. Meraklı ve gözlemcidirler ve ailelerinin ve toplumun değer verdiği becerilerde yetkin olmak isterler. Örneğin bir oyuncağın montaj talimatlarını okumak veya bir satın alma için ödemek için doğru faturaları veya madeni paraları seçmek gibi. Çocukları anaokulunun akademik taleplerine hazırlamak için öğretmenler, çocukların ön matematik ve okuryazarlık becerilerini kazanmalarına yardımcı olan çok çeşitli oyunlar ve etkinlikler sunar.

Bir resimli kitabı takip ederken bir alfabe şarkısı söylemek, çocuğun alfabe harfleri ve kelime sesleri arasındaki bağlantılara dair farkındalığını geliştirir. Tekerlemeleri ve ilahileri öğrenmek, kelimelerdeki farklı sesleri fark etmelerine yardımcı olur. Bursa en iyi anaokulları çocukları heyecan verici bir sesli okuma hikayesi hakkında bir tartışmaya dahil etmek, dinleme, anlama ve ifade edici dil becerilerini teşvik eder. Manyetik alfabe harfleriyle oynamak, bir çocuğa bir öğretmenden adının ilk harfini yazmasına yardım etmesini istemesi için ilham verebilir.

Eşleştirme oyunları, sıralama oyunları, sayma oyunları ve tahta oyunları, çocukların daha sonra matematik öğrenmesini destekleyen sayı, kategori ve sıralama anlayışını geliştirir. Bulmacaları bir araya getirmek çocukları kalıpları fark etmeye, önceden plan yapmaya ve problem çözmeye teşvik eder.

Anaokulları motor becerilerin geliştirilmesine yardımcı olur

Bursa Akademik Koleji anaokullarında fiziksel koordinasyon gelişir, çocuğun çevresini keşfetmesine ve kendine yeni yollarla meydan okumasına olanak tanır. Küçük çocuklar günün büyük bir bölümünde hareket halindedir. Yüksek kaliteli okul öncesi programları, çocukların koşması, tırmanması ve aktif oyunlar oynaması için günlük olarak çeşitli fırsatlar sunar. Boncuk takma veya makasla kesme gibi çocukların ince motor becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacak etkinlikler sunulur. Ve çocuklar, el-göz koordinasyonlarını ve dengelerini geliştirmek için çeşitli aktivitelerle zorlanırlar. İyi bir gelecek ve güvenli bir ortam için çocuklarınızı Bursa en iyi anaokullarına gönderin.

Şunlara da Göz Atın

Bursa Özel Okulları

Bursa Liseleri

Bursa Kreşleri

Bursa Anaokulları

Diğer Yazılar

bursa özel okul,bursa kolej

Bizi Güçlü Kılanlar Partnerlerimiz

bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
  • © 2022 Akademik Koleji Danışmanlık ve Eğitim Öğretim Hizmetleri
  • bursa özel okul,bursa kolej