bursa özel okul,bursa kolej
|
Veli Girişi Öğrenci Girişi Bursluluk Başvuru
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
...
...
...
...
...
...

Akademik Koleji Zeka Oyunları Kulübü

|

Akademik Koleji Zeka Oyunları Kulübü

Zekâ oyunları, çocukların eğlenirken zekalarını geliştirmeleri, zihinlerini açmaları ve yeni bir şeyler öğrenmeleri içindir. Akademik Koleji Anaokulu Zekâ Oyunları Kulübü öğrencilerimizin oyun ve eğlence ortamında zekâ gelişimlerinin sağlanması ve onlara çok yönlü düşünebilme yeteneği kazandırılmasını hedeflemektedir.

Çocuklar bu oyunlar sayesinde var olan zihinsel ve bilişsel yeteneklerini geliştirebildiği gibi yeni yetenekler de kazanabilmektedir. Çocuklara zekâ oyunları; hızlı karar verme, düşünme ve sonraki aşamaları tahmin etme, olasılıkları hesaplama, mantığı etkin ve yetkin kullanma becerisi kazanma. Bu oyunlar çocukların yeteneklerini geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda kötü alışkanlıklar edinmelerini de engeller. Planlı, hızlı ve doğru karar vermeyi öğretir. Olaylara ve durumlara farklı açılardan nasıl yaklaşılacağını ve nasıl farklı yorumların yapılabileceğini gösterir. Kişiliği ve karakteri olumlu yönde etkiler ve geliştirir. Çocuk zekâ oyunlarında öğrendikçe ve bilgi ve becerilerini kullanarak zekasını kazanmaya başladıkça kendine güveni artar. Becerilerini, bilgilerini ve zekalarını ölçme olanağına sahiptirler. Kendini ve sınırlarını biliyor. Eksik yönleri görür ve geliştirmek için neler yapabileceğini düşünür. Kendi başına bağımsız olarak karar vermeyi ve verdiği kararın sorumluluğunu almayı öğrenir. Akademik Koleji Zekâ Oyunları Kulübünde öğrencilerimiz için hazırlanan beyin oyunları yüksek konsantrasyon gerektirdiğinden, çocuk bu oyunları oynarken dikkatini yoğunlaştırma ve tek bir göreve konsantre olma becerisi kazanır.

Bu, çocuğun okulda ders çalışırken veya öğretmenini dinlerken konsantre olmasına yardımcı olur. Zekâ ve bilginin işe yaradığını gören çocuklar onları geliştirmek için çalışacaklardır. Başka olasılıkların var olduğunu görmek, çocuğa durumları ve olayları düşünme alışkanlığı ve diğer olasılıkları düşünme olanağı verecektir. Böylece ezbere değil; araştırmacı sorgulayıcı bir yaklaşım benimseyecektir. Bu araştırma ve sorgulamalar aynı zamanda çocuğun yaratıcılığının gelişmesine, daha başarılı olmasına ve hayatta fark yaratmasına yardımcı olacaktır. Yeni şeyler öğrenmesini ve böylece kendine güvenen bir birey olarak yetişmesini sağlar.

Zekâ Oyunlarının Faydalarını Şöyle Sıralayabiliriz

1. Hafızaya Yardımcı Olur

Bu, zekâ oyunlarının en büyük faydasıdır. Beyin jimnastiği oyunları, bir dizi farklı oyun ve zorlukla hafızanızı test etmek için tasarlanmıştır. Bu oyunlardan bazılarının, karar verme, tepki verme süresi ve kısa süreli hafıza gibi yaşla birlikte bozulabilen belirli becerileri keskinleştirmede etkili olabileceğine dair kanıtlar var.

2. Geliştirilmiş Dikkat Süresi

Akademik Koleji Zekâ Oyunları Kulübünde çocuklarımız için hazırlanan oyunların bir başka yararı da dikkat süresini geliştirmeye odaklanmalarıdır. Kesinlikle öğrencilerimizin kişisel ve sosyal yaşamlarına aktarılabilecek bir beceridir. Özellikle konsantrasyon becerileri kısmen zayıf olan öğrencilerimizde odaklanma becerilerini geliştirmektedir.

3. Artan Reaksiyon Süresi

Zekâ oyunları ayrıca, hızı, dikkati ve hızlı ve doğru tepki verme yeteneğini test etmeyi amaçlayan zamanlı meydan okumalar ve hızlı atış turları ile öğrencilerimizin tepki sürelerini iyileştirmeye yardımcı olmaya odaklanır. Tabii ki, bu her zaman hızlı tepki vermenin gerekli olduğu fiziksel durumlar için geçerli olmayabilir, ancak daha verimli ve daha güvenle kararlar almak söz konusu olduğunda yardımcı olabilir.

4. Zihinsel Çeviklik

Akademik Koleji Zekâ Oyunları Kulübünde çocuklarımız için hazırlanan oyunların bir başka özelliği öğrencilerimizin zihinsel çeviklerini test etmek için tasarlanmış olmalarıdır. Bu, problem çözme becerilerini de geliştirici niteliktedir. Zihinsel çevikliği geliştirmek, tüm öğrencilerimiz için önemli bir konudur.

Akademik Koleji Zeka Oyunları Kulübü
bursa özel okul,bursa kolej

Bizi Güçlü Kılanlar Partnerlerimiz

bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
  • © 2022 Akademik Koleji Danışmanlık ve Eğitim Öğretim Hizmetleri
  • bursa özel okul,bursa kolej