bursa özel okul,bursa kolej
|
Veli Girişi Öğrenci Girişi Bursluluk Başvuru
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
...
...
...
...
...
...

Akademik Koleji İngilizce Karaoke Kulübü

|

Akademik Koleji İngilizce Karaoke Kulübü

Öğrenciler genellikle İngilizce telaffuz konusunda zorluk yaşar ve birçok sorun yaşarlar. Akademik Koleji İngilizce Karaoke Kulübü tüm öğrencilerimizin İngilizceyi öğrenirken aynı zamanda eğlenmelerini sağlayarak yabancı dil öğreniminde öğrencilerimize ivme kazandırmayı hedeflemektedir.

Bu makale, öğrencilerin İngilizce derslerinde karaoke kullanarak telaffuzlarını nasıl geliştirebileceklerini göstermeyi amaçlayan bir araştırma projesine dayanmaktadır. Akademik Koleji İngilizce öğretmenleri karaoke kullanarak etkinlikler tasarlar ve öğrencilerin telaffuzlarını geliştirmelerini sağlar. Karaoke kulübü etkililiği hakkında bir sonuca varmak için öğrencilerin gelişimi analiz edilir. Öğrencilerin telaffuz hedeflerine ulaşmak için birbirleriyle iş birliği yaparken karaoke derslerinin çok eğlenceli ve yaratıcılık sunduğu da gösterilmiştir.

Yaygın olarak, eğlenceli ve yenilikçi aktiviteler artık İngilizce sınıfında öğrenmenin tüm aşamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır; Etkileşimli ve eğlenceli görevler bulmak, sınıflarını tamamlamak için tüm öğretmenler için temel bir görevdir. Zorluk, öğrencilerin aynı anda hem eğlenebilecekleri hem de öğrenebilecekleri aktiviteler ararken ortaya çıkar. Çoğu zaman öğretmenler ve öğrenciler, gerçekten de iyi olabilen, ancak yine de öğrenciler ve öğretmenler için çok tekrarlayıcı olabilen aynı geleneksel prosedürlere takılıp kalırlar. Akademik Koleji İngilizce Karaoke Kulübü Bu sorunu çözmenin iyi bir yolu olmaktadır. Çözüm aslında basittir ve öğrencilerin hoşlandıkları ve hoşlanmadıkları şeyleri dinlemektir. Bir başka güzel yaklaşım da teknolojiyi sınıfımıza getirmektir; günümüzde teknolojiye erişim her zamankinden daha kolay ve sınıf çok daha etkileşimli ve eğlenceli olabilir.

Tüm bu faktörleri göz önünde bulundurarak ve öğrencilerin İngilizce öğrenirken karşılaştıkları temel zorlukları fark ederek, İngilizce öğrencilerinin tekrar tekrar telaffuzlarında çok fazla zorluk yaşadıkları görülmektedir. Birçok öğrenci yanlış telaffuzları nedeniyle konuşmaktan korkabilmektedir. Telaffuz için çok kaliteli birçok kitap ve alıştırmalar elbette vardır. Ancak yine de öğrencilerin tüm bu alıştırmaları ekstra bir aktivite olarak uygulamaya koymak için başka bir bağlama ihtiyaçları olmaktadır. İşte bu noktada Akademik Koleji İngilizce Karaoke Kulübü devreye girmektedir. Karaoke Kulübünde öğrenciler rahat ve eğlenceli bir ortamda telaffuzlarını sıradan çalışmalara göre çok daha hızlı geliştirerek öz güven sahibi olmaktadırlar.

Öğrencilerin Telaffuzunu Geliştirmek İçin Neden Karaoke Kullanılmalı?

Karaoke çok yönlü bir araçtır; Dünyada kültürel bir sansasyondur ve birçok ülkede birçok sosyal mekân onu müşteri çekmek için kullanır. Karaokenin gerçek işlevi, sesi kısması ve kişiye şarkı sözlerini göstermesidir, böylece kişi diğer müzik aletlerini dinleyebilir ve etkinliğe bağlı olarak telaffuz etmek veya şarkı söylemek için İngilizce kelimeleri okuyabilir. Karaokenin sadece şarkı söylemek için olduğu gibi bir yanılgı vardır, bu da bir sesli kitap çalıp hemen senaryoyu okumak için kullanabileceğinden dolayı oldukça yanlıştır.

Akademik Koleji Karaoke Kulübü için ilk adım, öğrencilerin aktiviteye olan güvenini ve ilgisini kazanmak, onlara karaokenin telaffuzlarını geliştirmelerine nasıl yardımcı olabileceğini göstermektir. Müziğin çocukluğumuzdan beri hayatımızın içinde olduğu iyi bilinir: Okulda ilahiler, şarkılar duyduk, öğrendik ve farklı bir dilde olsalar bile söyledik ve ezberledik. Ne yazık ki, eğitim hayatında ilerledikçe müzik okullarımızdan kaybolmaktadır.

Müziğin temel vücut ritmi veya derin duygusal akorlar nedeniyle rahat bir alıcılık durumu yarattığı bilinmektedir. Bu rahat alıcılık durumu beraberinde İngilizce kelimelerin telaffuzunda yüksek isabet oranını getirmektedir. Öğrencilerimiz karaoke odasında insanların ne kadar coşkulu olduğunu gördüğü için Akademik Koleji İngilizce Karaoke Kulübüne kaydolma isteği artmaktadır.

Bilimin ve yeni tekniklerin sürekli olarak takibini yapan Akademik Koleji, İngilizce Karaoke Kulübü ile Bursa'da tek olma özelliğine sahiptir.

Akademik Koleji İngilizce Karaoke Kulübü
bursa özel okul,bursa kolej

Bizi Güçlü Kılanlar Partnerlerimiz

bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
  • © 2022 Akademik Koleji Danışmanlık ve Eğitim Öğretim Hizmetleri
  • bursa özel okul,bursa kolej