bursa özel okul,bursa kolej
|
Veli Girişi Öğrenci Girişi Bursluluk Başvuru
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
...
...
...
...
...
...

Akademik Koleji Drama Kulübü

|

Akademik Koleji Drama Kulübü

Dramanın çok yaratıcı olduğu biliniyor, çocuklar yeni bir karaktere dalma, öğrenme ve hatta bu karakterler için bir arka plan oluşturma şansına sahip olurlar. Akademik Koleji Anaokulu Drama Kulübü çocuklarımızın zihinsel ve bedensel gelişimini bilimsel olarak birçok açıdan sağlamayı hedeflemektedir. Pek çok insan dramanın yalnızca yaratıcı tarafa fayda sağladığına inanıyor- bir çocuğun hayal gücünü beslemesine yardımcı oluyor. Ve evet, drama bunu yapar ama aynı zamanda çocuklara birçok yönden fayda sağlar ve onlara günlük yaşamda yardımcı olur.

Dramanın fayda sağladığı alanlar

Sosyal beceriler

Sosyalleşebilmek, herkesin ihtiyaç duyduğu hayati bir beceridir, çünkü iletişim kurabilmek insanların yaşamlarında bir adımdan diğerine nasıl geçebilecekleridir. Bu nedenle, çocukların bu beceriyi küçük yaştan itibaren geliştirmeleri, hayatlarını biraz daha kolaylaştıracağı için önemlidir.

Özgüveni geliştirmek

Bir çocuğun güven düzeyini geliştirmek, sosyal becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur, çünkü güven olmadan insanlar başkalarıyla konuşmaktan çekinirler. Oyunculuk dünyasında her çocuk memnuniyetle karşılanır- sessiz olmaları önemli değildir, çünkü drama onların büyümeleri ve eskisinden daha dışa dönük olmaları için bir yerdir.

Empati yeteneği kazandırmak

Drama, bir çocuğun keşfetmesi için farklı karakterlerle doludur, her karakterle yeni arka planlar öğrenirler. Bu karakter nelerden hoşlanır? Neyden korkar? Ve ne hisseder? gibi Çocuğun bu karakter olarak mümkün olan en iyi şekilde hareket etmesine yardımcı olacak tüm önemli bilgiler sağlanır.

Çoğumuz bunun doğru olmadığını bildiğimizde, daha küçük yaşta birçok çocuk herkesin hayatının kendi hayatıyla aynı olduğuna inanır. Drama, çocukları zorlamadan herkesin kendileriyle aynı yaşama sahip olmadığını anlamalarını kolaylaştırmanın mükemmel bir yoludur. Çocuklar karakterlerinin her birinin içini ve dışını öğrendikçe, arkadaşlarının da farklı hayatları olduğunu anlamaya başlayacaklar.

Eğitimlerini geliştirmek

Hayatta, eğitim anahtardır, normalde başarılı bir işe girmeye yardımcı olur- her ebeveynin çocuğu için istediği bir şey. Gerçek şu ki, dramanın çocukların eğitim yıllarında çok başarılı olmalarına yardımcı olduğu bilinmektedir. Los Angeles'taki California Üniversitesi'nde profesör olan James S. Catterall, sanat ve bunun bir çocuğun eğitimini nasıl etkilediği üzerine bir araştırma yaptı. Burada dramaya katılan çocukların sınıfta yüksek başarı elde ettiğini öğrendi.

Organizasyon becerileri geliştirmek

Herkesin organize olması önemlidir, düzenli bir masaya sahip olmayı kastetmiyoruz- bu da hayati olmasına rağmen, dramanın bir çocuğun bir noktadan diğerine nasıl gideceğini organize etmesine yardımcı olduğunu kastediyoruz.

Bir çocuğun eğitim yıllarında, öğrenciler bir dizi test ve sınava girerler. Bu testler ne kadar küçük veya büyük olursa olsun, bir öğrencinin istediği veya ihtiyaç duyduğu notu elde etmek için adımları organize etmesi önemlidir.

Odaklama yeteneğini geliştirmek

Bu beceri, eğitim söz konusu olduğunda son derece yararlıdır ve drama, bir çocuğu belirli bir süre odaklanabilmesi için yönlendirebilir. Bir drama kulübü, çocukların öğrenme çizgileri uygulaması yoluyla odaklanmanın anahtarını öğrenmelerine yardımcı olur. Çocuklar bunu yaparken odaklanmaya ihtiyaç duyarlar ve bu sistemden ne kadar çok geçerlerse odaklanma becerisi o kadar gelişir.

Mental sağlık

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, giderek daha fazla insan zihinsel sağlıkla gelen damgalamayla savaşmaya çalışıyor. Bunu, istedikleri zaman başkalarıyla konuşmanın uygun olduğu konusunda insanları eğiterek yaparlar. Drama, çocukların bunu küçük yaşlardan itibaren anlamalarına yardımcı olur, bu nedenle bir gün geldiğinde ve konuşma ihtiyacı hissettiklerinde, ondan saklanmazlar.

Akademik Koleji Anaokulu Drama Kulübü öğrencilerimizin eğlenerek gelişimlerini sağlamak açısından etkili etkinlikler sunmaktadır.

Akademik Koleji Drama Kulübü
bursa özel okul,bursa kolej

Bizi Güçlü Kılanlar Partnerlerimiz

bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
  • © 2022 Akademik Koleji Danışmanlık ve Eğitim Öğretim Hizmetleri
  • bursa özel okul,bursa kolej