bursa özel okul,bursa kolej
|
Veli Girişi Öğrenci Girişi Bursluluk Başvuru
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
...
...
...
...
...
...

Akademik STEM ART Eğitimi

|

Akademik STEM ART Eğitimi

Akademik STEM ART Eğitimi, öğrenciyi sorgulama, diyalog ve eleştirel düşünmeyi yönlendirmek için Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Sanat ve Matematiği erişim noktaları olarak kullanan bir öğrenme yaklaşımıdır.

Akademik STEM ART Eğitimini kullanmak, dikkatli riskler alan, deneyimsel öğrenmeye katılan, problem çözmede ısrar eden, iş birliğini benimseyen ve yaratıcı süreç boyunca çalışan öğrencilerle sonuçlanır. Bunlar 21. yüzyılın yenilikçileri, eğitimcileri, liderleri ve öğrenicileridir.

Eğitimde çok uzun zamandır, öğrencilerimizin ';iyi bir iş'; bulmasını sağlamak için öğretme varsayımıyla çalışıyoruz. Ama bu neye benziyor? Öğrencileri var olmayan mesleklere hazırlıyoruz. Akışkan, dinamik ve alakalı öğrenme ortamlarını kolaylaştırmanın sadece mümkün değil, aynı zamanda zorunlu olduğu bir noktadayız. Hiçbirimiz dışarı çıkıp bir ağaca bakıp "bu bir ağaç, bu bilim" ya da "gökyüzü mavi, bu yüzden sanat" demiyoruz.

Dünyamız, kendi başına öğrenmenin güzel ve karışık ortamını sağlar. Neden okul denen bir yerde tuğla duvarların ve sınıf kapılarının arkasında kalmaya mahkûm olduğumuzu düşünelim ki?

Kavramları, konuları, standartları ve değerlendirmeleri entegre etmek, öğrencilerimiz için olayların tipik gidişatını bozmanın ve "okul"un atlıkarıncasını değiştirmeye yardımcı olmanın güçlü bir yoludur. Gerçek dünyaya kapıları açtığımızda yaptığımız şeyi alır ve aynı uygulamaları öğretme ve öğrenme döngülerimize yerleştirir. Sonunda, öğrenmenin kalbine ulaşmak için tuğla duvarları ve sınıf kapılarını kaldırabiliriz.

Akademik STEM ART Eğitimi Nasıl İcra Edilir?

Bursa Akademik Koleji olarak Hangi alanı öğretirsek öğretelim, STEM ART Merkezli bir sınıf oluşturmanın 6 adımını uyguluyoruz. Her adımda, merkezi bir sorunu veya önemli bir soruyu ele almak için hem içerik hem de sanat standartları üzerinde çalışıyoruz.

Bu süreçle ilgili harika olan şey, STEM ART sınıfımızdaki gerçek öğrenme sürecini kolaylaştırmak için olabildiğince kolay bir şekilde bir ders planlaması yapıyoruz. Akademik STEM ART Eğitimi adımlarımız şöyledir.

1. Odaklanma

Bu adımda, cevaplanacak önemli bir soru veya çözülecek bir problem seçiyoruz. Hem bu sorunun hem de sorunun STEM ve seçtiğiniz Sanat içerik alanlarıyla nasıl ilişkili olduğuna net bir şekilde odaklanılması önemlidir.

2. Detay

Detay aşamasında, soruna veya soruya katkıda bulunan unsurları arıyoruz. Diğer alanlarla olan korelasyonları veya sorunun neden var olduğunu gözlemlerken, öğrencilerin soruyu ele alması gereken birçok temel arka plan bilgisi, beceri veya süreci ortaya çıkarmalarını sağlıyor.

3. Keşif

Keşif tamamen aktif araştırma ve kasıtlı öğretim ile ilgilidir. Bu adımda, öğrenciler mevcut çözümleri ve halihazırda var olan çözümlere dayalı olarak neyin işe yaramadığını araştırırlar. Öğretmenlerimiz, bu aşamayı hem öğrencilerimizin bir beceri veya süreçte sahip olabileceği boşlukları analiz etmek hem de bu becerileri veya süreçleri açıkça öğretmek için kullanmaktadırlar.

4. Uygulama

Eğlencenin gerçekleştiği yer burasıdır! Öğrenciler bir probleme veya soruya derinlemesine daldıktan ve mevcut çözümleri ve hala neyin ele alınması gerektiğini analiz ettikten sonra, problem için kendi çözümlerini veya kompozisyonlarını oluşturmaya başlarlar. Burası, keşif aşamasında öğretilen becerileri, süreçleri ve bilgileri kullandıkları ve uygulamaya koydukları yerdir.

5. Sunum

Öğrenciler çözümlerini veya kompozisyonlarını oluşturduktan sonra, onu paylaşma zamanıdır. Çalışmanın geri bildirim için sunulması ve öğrencinin eldeki soruyu veya sorunu çevreleyen kendi bakış açısına dayalı bir ifade yolu olarak sunulması önemlidir. Bu aynı zamanda geri bildirimi kolaylaştırmak ve öğrencilerin nasıl girdi vereceklerini ve alacaklarını öğrenmelerine yardımcı olmak için önemli bir fırsattır.

6. Bağlantı

Bu adım, döngüyü kapatan aşamadır. Öğrenciler, paylaşılan geri bildirimler ve kendi süreç ve becerileri üzerinde yansıtma şansına sahip olurlar. Bu düşünceye dayanarak, öğrenciler çalışmalarını gerektiği gibi gözden geçirebilir ve daha da iyi bir çözüm üretebilirler.

Akademik STEM ART Eğitimi
bursa özel okul,bursa kolej

Bizi Güçlü Kılanlar Partnerlerimiz

bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej bursa özel okul,bursa kolej
  • © 2022 Akademik Koleji Danışmanlık ve Eğitim Öğretim Hizmetleri
  • bursa özel okul,bursa kolej